AD duplex ETH I: Sada pro přenos 2x 4-20mA přes Ethernet

AD duplex ETH je sada dvou analogových převodníků, která je určena pro přenos dvou analogových úrovní 4-20 mA nebo 0-20 mA přes počítačovou síť (Ethernet) na prakticky neomezenou vzdálenost. Tip: Sa...více informací
AD duplex ETH I: Sada pro přenos 2x 4-20mA přes Ethernet
AD duplex ETH I: Sada pro přenos 2x 4-20mA přes Ethernet
AD duplex ETH I: Sada pro přenos 2x 4-20mA přes Ethernet
Možnosti nastavení výstupů na DA2ETH
9 950,00 Kč bez DPH12 039,50 Kč s DPH
Skladem 2 ks
pondělí 21.10.Přepravní společností:zítraOsobně v Praze:
KódAD_DUPLEX_ETH_IZáruka36 měsícůCelní kód90303330Hmotnost268 g
Zobrazit více

AD duplex ETH je sada dvou analogových převodníků, která je určena pro přenos dvou analogových úrovní 4-20 mA nebo 0-20 mA přes počítačovou síť (Ethernet) na prakticky neomezenou vzdálenost.

Tip: Sadu pro přenos úrovní 0 - 10 V máme zde...

K čemu je to dobré?

Na základě výšky hladiny v nádrži na jedné straně areálu potřebujete regulovat systém řízený PLC v jiné části areálu. Výšku hladiny měříte senzorem s výstupem 4-20 mA. Použijete tedy sadu AD Duplex, která pomocí počitačové sítě v areálu přenese analogový signál přes celý areál od hladinového snímače až k automatu PLC.

Jak to funguje?

Sada je složena ze čtyřkanálového A/D převodníku AD4ETHI a dvoukanálového D/A převodníku DA2ETH. Pokud jsou oba převodníky objednány jako sada AD_Duplex_ETH_I, jsou z výroby nastaveny tak, že po zapojení spolupracují a stačí jim nakonfigurovat pouze síťové parametry podle Vaší sítě. Způsob činnosti je patrný z následujícího obrázku.

Sada dvou převodníků pro přenos analogového signálu

Hodnoty obou kanálů se přenášejí periodicky každou vteřinu.

Způsob přenosu analgogových hodnot přes Ethernet

Sada využívá funkce převodníku DA2ETH, který umí protokolem Modbus číst hodnoty ze vzdáleného zařízení. Hodnoty obou kanálů se přenášejí periodicky každou vteřinu. (V závislosti na zpoždění při přenosu může přenos trvat i déle.) Pro přenos se používá Modbus TCP, což je TCP spojení které navazuje DA2ETH (client) k AD4ETHI (server).

Pokud oba převodníky nejsou v rámci jedné sítě, je třeba síťové prvky mezi oběma sítěmi nakonfigurovat tak, aby bylo možné navazovat TCP spojení od DA2ETH k AD4ETHI. (AD4ETHI i DA2ETH má nastaven komunikační mód web.)

Konfigurace sady

Obě zařízení jsou dodávána jako předem nastavená sada, takže jediné co je třeba případně upravit jsou IP adresy obou převodníků.

Tip: Přes webové rozhraní modulu DA2ETH si můžete mj. nastavit, aby výstupem nebyl proud, ale napětí. Jde tak snadno současně s přenosem realizovat i převod proudu na napětí. Výstupní rozsahu DA2ETH jsou 0-10 V, 0-5 V, ±10 V, ±5 V, 4-20 mA, 0-20 mA a 0-24 mA. Výstupní rozsah lze nastavit individuálně pro každý ze dvou výstupů. Tam také můžete nastavit v jakém stavu má být výstup po zapnutí převodníku nebo pokud by nastal výpadek spojení.

Mutace obrazků;;
Součástí tohoto produktu je:
1ksMěřicí převodník s Ethernetem - 0(4) až 20mAMěřicí převodník s Ethernetem - 0(4) až 20mA
1ksD/A, Ethernet, 4-20mA, 0-10VD/A, Ethernet, 4-20mA, 0-10V

ad-duplex-eth.pdfDokumentace

Dokumentace sady AD Duplex ETH - pro napěťovou i proudovou verzi.

Velikost souboru: 610 kB

Datum: 26.05.2017

Stáhnout

ethernet-configurator.zipethernetconfigurator.zip

Ethernet configurator je univerzální konfigurační software pro Ethernetová zařízení společnosti Papouch s.r.o. Umožňuje nastavit základní síťové parametry i pro zařízení s jiným síťovým rozsahem než je rozsah sítě, do které je zařízení připojeno. Software je v češtině a angličtině.
Přejít na hlavní stránku EthernetConfiguratoru...

Velikost souboru: 533,55 kB

Datum: 12.08.2013

Stáhnout

AD duplex ETH I: Sada pro přenos 2x 4-20mA přes Ethernet
AD duplex ETH I: Sada pro přenos 2x 4-20mA přes Ethernet
Možnosti nastavení výstupů na DA2ETHMožnosti nastavení výstupů na DA2ETH
PopisKe staženíObrázky