AD duplex ETH I: Sada pro přenos 2x 4-20mA přes Ethernet

11 050,00 Kč 13 370,50 Kč s DPH
Osobně v Praze:ihnedPřepravní společností:nejpozději pozítří
Možnosti nastavení výstupů na DA2ETH

AD duplex ETH je sada dvou analogových převodníků, která je určena pro přenos dvou analogových úrovní 4-20 mA nebo 0-20 mA přes počítačovou síť (Ethernet) na prakticky neomezenou vzdálenost.

Tip: Sadu pro přenos úrovní 0 - 10 V máme zde...

K čemu je to dobré?

Na základě výšky hladiny v nádrži na jedné straně areálu potřebujete regulovat systém řízený PLC v jiné části areálu. Výšku hladiny měříte senzorem s výstupem 4-20 mA. Použijete tedy sadu AD Duplex, která pomocí počitačové sítě v areálu přenese analogový signál přes celý areál od hladinového snímače až k automatu PLC.

Jak to funguje?

Sada je složena ze čtyřkanálového A/D převodníku AD4ETHI a dvoukanálového D/A převodníku DA2ETH. Pokud jsou oba převodníky objednány jako sada AD_Duplex_ETH_I, jsou z výroby nastaveny tak, že po zapojení spolupracují a stačí jim nakonfigurovat pouze síťové parametry podle Vaší sítě. Způsob činnosti je patrný z následujícího obrázku.

Sada dvou převodníků pro přenos analogového signálu

Hodnoty obou kanálů se přenášejí periodicky každou vteřinu.

Způsob přenosu analgogových hodnot přes Ethernet

Sada využívá funkce převodníku DA2ETH, který umí protokolem Modbus číst hodnoty ze vzdáleného zařízení. Hodnoty obou kanálů se přenášejí periodicky každou vteřinu. (V závislosti na zpoždění při přenosu může přenos trvat i déle.) Pro přenos se používá Modbus TCP, což je TCP spojení které navazuje DA2ETH (client) k AD4ETHI (server).

Pokud oba převodníky nejsou v rámci jedné sítě, je třeba síťové prvky mezi oběma sítěmi nakonfigurovat tak, aby bylo možné navazovat TCP spojení od DA2ETH k AD4ETHI. (AD4ETHI i DA2ETH má nastaven komunikační mód web.)

Konfigurace sady

Obě zařízení jsou dodávána jako předem nastavená sada, takže jediné co je třeba případně upravit jsou IP adresy obou převodníků.

Tip: Přes webové rozhraní modulu DA2ETH si můžete mj. nastavit, aby výstupem nebyl proud, ale napětí. Jde tak snadno současně s přenosem realizovat i převod proudu na napětí. Výstupní rozsahu DA2ETH jsou 0-10 V, 0-5 V, ±10 V, ±5 V, 4-20 mA, 0-20 mA a 0-24 mA. Výstupní rozsah lze nastavit individuálně pro každý ze dvou výstupů. Tam také můžete nastavit v jakém stavu má být výstup po zapnutí převodníku nebo pokud by nastal výpadek spojení.

WEBVyrobcePapouch.com
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení