AD duplex RS I: Sada pro přenos 2x 4-20mA až na 1200m

Sada pro přenos analogových proudových hodnot
8 270,00 Kč 10 006,70 Kč s DPH
Osobně v Praze:ihnedPřepravní společností:nejpozději pozítří
Sada pro přenos analogových proudových hodnot
Sada pro přenos analogových proudových hodnot
Nákres přenosu proudového analogového signálu na delší vzdálenost

AD duplex je sada dvou analogových převodníků, která je určena pro přenos dvou analogových úrovní 4 - 20 mA na vzdálenost až 1200 metrů jen po dvou vodičích.

Tip: Sadu pro přenos napětí 0 - 10 V máme zde...

K čemu je to dobré?

Na jedné straně areálu máte senzor s výstupem například 4-20mA měřící tlak v potrubí. Na druhém konci areálu je automat, který potřebuje tento tlak znát. Využujete jeden pár vodičů ve strukturované kabeláži počítačové sítě areálu a pomocí sady AD Duplex RS I přenesete analogový signál z proudové smyčky přes celý areál od tlakového snímače až k automatu.

Jak to funguje?

Sada je složena ze čtyřkanálového A/D převodníku AD4RSI a dvoukanálového D/A převodníku DA2RS. Při objednání této sady jsou z výroby oba převodníky nastaveny tak, že po zapojení spolupracují a není třeba je jakkoli nastavovat. Způsob činnosti je patrný z následujícího obrázku.

Nákres přenosu proudového analogového signálu na delší vzdálenost

Sada dvou převodníků pro přenos analogového signálu

Hodnoty obou kanálů se přenášejí periodicky každých 300 ms. Pokud dojde k přerušení propojovacích vodičů, je na výstupech zachována naposledy přenesená hodnota.

Jaký kabel použít k propojení?

Ideální je použít jeden z nejdostupnějších kabelů - kabel pro běžné počítačové sítě (tzv. UTP kabel). Ten obsahuje čtyři kroucené páry vodičů. Pro propojení obou částí sady použijte jeden kroucený pár z tohoto kabelu.

Konfigurace

Sada Vám od nás přijde nastavená, ale pokud by bylo potřeba zasáhnout do nastavení obou modulů, je níže k dispozici konfigurační software.

Tip: Konfiguračním softwarem si můžete mj. nastavit výstupní modul DA2 tak, aby výstupem nebyl proud, ale napětí. Jde tak snadno současně s přenosem realizovat i převod proudu na napětí.

WEBVyrobcePapouch.com
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení