AD duplex RS U: Sada pro přenos 2x 0-10V až na 1200m

Sada pro přenos analogových napěťových hodnot
6 950,00 Kč 8 409,50 Kč s DPH
Osobně v Praze:pondělí 25.10.Přepravní společností:nejpozději úterý 26.10.

AD duplex je sada dvou analogových převodníků, která je určena pro přenos dvou analogových úrovní 0 - 10 V na vzdálenost až 1200 metrů jen po dvou vodičích.

Tip: Sadu pro přenos úrovní 4 - 20 mA máme zde...

K čemu je to dobré?

Na jedné straně areálu máte senzor s výstupem například 0-10V měřící tlak v potrubí. Na druhém konci areálu je automat, který potřebuje tento tlak znát. Využujete jeden pár vodičů ve strukturované kabeláži počítačové sítě areálu a pomocí sady AD Duplex RS U přenesete analogový signál z proudové smyčky přes celý areál od tlakového snímače až k automatu.

Jak to funguje?

Sada je složena ze čtyřkanálového A/D převodníku AD4RSU a dvoukanálového D/A převodníku DA2RS. Při objednání této sady jsou z výroby oba převodníky nastaveny tak, že po zapojení spolupracují a není třeba je jakkoli nastavovat. Způsob činnosti je patrný z následujícího obrázku.

Nákres přenosu napěťového analogového signálu na delší vzdálenost

Sada dvou převodníků pro přenos analogového signálu

Hodnoty obou kanálů se přenášejí periodicky každých 300 ms. Pokud dojde k přerušení propojovacích vodičů, je na výstupech zachována naposledy přenesená hodnota.

Jaký kabel použít k propojení?

Ideální je použít jeden z nejdostupnějších kabelů - kabel pro běžné počítačové sítě (tzv. UTP kabel). Ten obsahuje čtyři kroucené páry vodičů. Pro propojení obou částí sady použijte jeden kroucený pár z tohoto kabelu.

Konfigurace

Sada Vám od nás přijde nastavená, ale pokud by bylo potřeba zasáhnout do nastavení obou modulů, je níže k dispozici konfigurační software.

Tip: Konfiguračním softwarem si můžete mj. nastavit výstupní modul DA2 tak, aby výstupem nebylo napětí, ale proud. Jde tak snadno současně s přenosem realizovat i převod napětí na proud.

WEBVyrobcePapouch.com