ADS-1PQ: aktivní převodník USB na RS232

379,00 Kč 458,59 Kč s DPH
Osobně v Praze:pozítříPřepravní společností:nejpozději pátek 24.9.

Aktivní převodník rozhraní USB na linku RS232. Přístup přes virtuální sériový port.

Mnoho zařízení je k počítači PC připojeno sériovým portem (COM). Proto se občas stane, že počet sériových portů počítače je nedostatečný. Problém Vám pomůže vyřešit konvertor USB na RS232, který rozšíří Váš počítač o další sériové rozhraní.

Instalace ADS-1PQ je jednoduchá, stačí jen připojit konvertor k volnému USB portu a nainstalovat příslušné ovladače.

Pokud máte USB porty funkční (povoleny v setupu počítače a správně nainstalovány ve Windows), systém automaticky pozná přítomnost nového zařízení a požádá Vás o nainstalovaní potřebných ovladačů. Instalaci ovladačů je samozřejmě potřeba udělat jen jednou při prvním připojení konvertoru. Při připojení dalších konvertorů nebo při opakovaném připojení již systém instalaci ovladačů nevyžaduje. Po instalaci je možné ihned využívat nového sériového portu bez nutnosti restartovat systém.

Vlastnosti

  • Přenos všech signálů linky RS232
  • Přenosová rychlost až 250 kb/s
  • Sériový port s konektor DB9 samec
  • USB port s konektorem A samec
  • Napájení z rozhraní USB
  • Pevný kabel 1,5 m
  • Bez galvanického oddělení
  • FIFO buffer odesílací 256 B, přijímací 128 B
  • Čipset FTDI FT232RL
  • Podporované operační systémy Windows (98/ME/2000/Vista/XP/7/8/10), MacOS (8/ 9/10.3 a vyšší) Linux (jádro 2.6 a vyšší)

Konvertor se v systému chová stejně jako standardní sériový port. Lze tedy využívat plného rozsahu komunikačních rychlostí od 1200bps po 115.2kbps. Nový port se nastaví automaticky jako nejbližší volný COM, ale ve správci zařízení jej můžeme nastavit libovolně v rozmezí COM1 až COM256. USB zařízení mají hardwarové požadavky o přerušení řešené softwarově v protokolu, a tudíž není možné u těchto portů nastavovat IRQ.

Konvertor lze kdykoliv odpojit nebo připojit bez nutnosti restartovat systém, jen je nutné dát pozor, aby při odpojování na port nepřistupovaly žádné aplikace. Při odpojování zařízení od počítače totiž dochází k odebrání ovladačů ze systému, a pokud v tuto chvíli nějaká aplikace přistupuje na sériový port, může způsobit chybu, jejíž ignorovaní vede k pádu celého systému.

 Převodník neobsahuje galvanické oddělení, které je důležité pro přerušení zemních smyček. Pro zajištění vyššího stupně ochrany portu USB a možnost komunikovat po lince RS232 na větší vzdálenost, doporučujeme použít SB232 (převodník USB na RS232 s galvanickým oddělením), který je v průmyslovém provedení.