DRAK5: Laboratorní měřicí přístroj

DRAK5 - laboratorní měřící přístroj
12 630,00 Kč 15 282,30 Kč s DPH
Osobně v Praze:ihnedPřepravní společností:nejpozději pozítří
DRAK5 - laboratorní měřící přístroj
DRAK5 - laboratorní měřící přístroj
Zadní panel
Zapojení vstupu
Blokové zapojení
Správce zařízení: Konfigurace USB
Konfigurace vlastností virtuálního sériového portu

Měřicí přístroj DRAK5 je určen pro dynamická měření jednoho až čtyř analogových vstupů. Jednotlivé vstupy jsou galvanicky odděleny jak vzájemně, tak od napájení a komunikační linky. K nadřazenému systému (počítači) se připojuje pomocí sběrnice USB nebo přes Ethernet. DRAK5 má standardně rozsah ± 5 V, ale lze jej na zakázku upravit . Maximální četnost měření je 5000x za sekundu na všech vstupech současně. Přístroj má také dva digitální vstupy a jedno výstupní relé s přepínacím kontaktem.

Čtyři analogové vstupy mají standardně rozsah ±5V, lze je však na zakázku nastavit i na jiné hodnoty (každý vstup individuálně od milivoltů až po cca 100V, dle aplikace). Napětí každého vstupu je měřeno samostatným aproximačním A/D převodníkem, takže jednotlivé kanály se neovlivňují. Jednotlivé vstupy jsou galvanicky odděleny jak vzájemně, tak od napájení a komunikační linky. Synchronně pracující A/D převodníky mají 16-ti bitové rozlišení, výsledná hodnota je přepočtena podle kalibračních konstant na ±25.000 dílků. Rozlišení přístroje je tedy 0,1 mV.

Blokové zapojení

Blokové schéma přístroje

Maximální rychlost měření je 5000 vzorků/s a je nezávislá na počtu měřených vstupů. DRAK5 může měřit kontinuálně se zadanou frekvencí, odměřit požadovaný počet vzorků nebo může být měření spouštěno jednorázově.

Pro pomocné funkce má DRAK5 ještě 2 digitální vstupy pro kontakt a jeden výstup (přepínací kontakt relé), které je možno nezávisle ovládat nebo využít vstupy ke spouštění měření.

Pro přenos dat jsou určena rozhraní USB a 10/100 Ethernet. Použití rozhraní Ethernet je vhodné především pro vzdálená měření.

Měřené signály jsou připojeny konektory BNC na předním panelu. Zezadu je pak připojeno USB nebo Ethernet, digitální signály a napájení. Všechny činnosti jsou indikovány kontrolkami.

K přístroji DRAK5 je k dispozici zdarma ke stažení základní uživatelský program, který poslouží pro jednoduchá měření. Začlenění přístroje DRAK5 do systému uživatele není obtížné, komunikuje jednoduchým protokolem a všechny instrukce jsou podrobně popsány.

Vlastnosti

  • čtyři analogové vstupy s rozsahem ± 5 V (lze na přání upravit)
  • vstupy galvanicky oddělené jak vzájemně, tak i od napájení a komunikační linky
  • rozlišení 16 bitů
  • přesný výsledek zajištěný kalibrací
  • rychlost měření až 5000x za sekundu, vestavěný časovač
  • dva digitální vstupy (pro spínací kontakt) a dva digitální výstupy (přepínací kontakt relé)
  • konfigurace uložená v paměti flash, žádné hardwarové nastavování
  • komunikace přes USB nebo Ethernet
  • indikace zapnutí, činnosti a stavu vstupů a výstupů kontrolkami
  • napájení 8 až 30 V DC (adaptér je součástí dodávky; verze s konektorem 5,5mm)

USB ovladače a demo software

Pro práci s přiloženým ukázkovým softwarem je třeba v konfiguraci vlastností USB portu zapnout DirectDriver. Postup nastavení je patrný na obrázcích níže v galerii.

Ukázkový software pro Vás rádi upravíme tak, aby vyhovoval Vašim požadavkům, ať už jde o funkce, vzhled nebo použití přístupu přes Virtuální sériový port.

WEBVyrobcePapouch.com
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení