ProConv: Konvertor protokolů - datový procesor

3 900,00 Kč 4 719,00 Kč s DPH
Osobně v Praze:ihnedPřepravní společností:nejpozději pozítří

Funkcí zařízení je konverze, úprava nebo změna protokolů sériových linek RS232 nebo RS485/RS422. ProConv jde použít také jako buffer (vyrovnávací paměť) pro zařízení, která nekomunikují stejnou rychlostí. Vnitřní program modulu upravíme přesně pro Vaši aplikaci.

Vlastnosti datového procesoru

 • ProConv = Protocol converter, tedy převodník protokolů
 • Univerzální zařízení pro změnu protokolu sériové komunikace (změna typu protokolu, rychlosti, parity, typu linky, sériový buffer dat, ...)
 • Typické použití je převod protokolu speciálního zařízení na Modbus RTU.
 • Možnost propojení dvou vzájemně nekompatibilních zařízení
 • Dvě sériové linky: Každá volitelně jako RS232 nebo RS485/422
 • Typ komunikačních linek nelze uživatelsky změnit (kromě RS485/RS422)
 • Paměť RAM 32 až 128 kB, využitelná jako buffer pro komunikaci dvou zařízení s různou rychlostí přenosu dat nebo jako malý prostor pro ukládání dat
 • Pro interní program modulu je k dispozici 128kB paměti FLASH a 8kB interní paměti RAM
 • Případná konfigurace rychlostí, protokolů apod. probíhá přes USB rozhraní (mini USB)
 • Možnost instalace na lištu DIN 35 mm

Varianty ProConvu

 1. Standardní firmware: Dvě vyrovnávací paměti 16 kB, 2x kompletní linka RS232/RS485/RS422 (podle objednané varianty), nastavení libovolných parametrů na každém portu zvlášť. Vlastnosti firmwaru jsou uvedené v dokumentaci v sekci Ke stažení. Do poznámky v objednávce prosíme uveďte "standardní firmware".
 2. Zákaznický firmware: Za zakázku podle konkrétní aplikace - předzpracování dat, řízení toku a podobně. Kontaktujte nás a sdělte nám prosíme bližší informace o tom, jaké protokoly potřebujete převádět. Dejte nám vědět i pokud přesně nevíte - poradíme Vám jak zjistit podrobnosti, které potřebujeme vědět.

Příklad použití převodníku protokolů

Na následujícím obrázku je příklad jednoho z mnoha možných použití ProConvu. ProConv umožňuje propojit dvě zařízení s rozdílnými komunikačními parametry: s rozdílnou rychlostí, komunikační linkou a nebo komunikačním protokolem.

Příklad použití datového procesoru ProConv

ProConv na obrázku převádí komunikaci specifickým protokolem na standardní průmyslový protokol Modbus RTU

WEBVyrobcePapouch.com
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení