Wie485: Převodník Wiegand na RS485

2 460,00 Kč 2 976,60 Kč s DPH
Osobně v Praze:pozítříPřepravní společností:nejpozději středa 27.10.

Wiegand je standardní rozhraní, kterým komunikují čtečky bezkontaktních karet. Wie485 umí Wiegand převést na standardní průmyslovou sběrnici RS485. Běžné bezkontaktní čtečky karet tak lze snadno připojit k počítači PC, automatu PLC, apod.

Wie485 převádí protokoly Wiegand na sběrnici RS485 nebo obráceně. Výstupem z Wie485 je číslo přiložené karty jako čistý text v ASCII formátu nebo binární vyjádření čísla karty. To umožňuje snadno zpracovat číslo karty dalším softwarem na PC nebo jiným nadřízeným systémem.

Převodník Wie485 umí také komunikovat standardními protokoly Spinel nebo Modbus RTU. V dokumentaci je podrobně popsán způsob volby režimu činnosti. Wie485 umí Wiegand také generovat, takže díky tomu lze například emulovat bezkontaktní čtečku s protokolem Wiegand.

Wie485 zpracovává data v protokolech Wiegand 26, 30, 32, 34, 40 nebo 42. Wie485 umí také komunikovat se standardní RFID čtečkou s klávesnicí JA-80H. (Další varianty protokolu Wiegand přidáme na přání.) Typ protokolu Wiegand se konfiguruje přepínačem na boku převodníku.

Na Wie485 je k dispozici také výstup pro napájení bezkontaktní čtečky. Pro čtečku i Wie485 tak stačí jen jeden napájecí zdroj.

Použití a vlastnosti

  • Čtečky bezkontaktních karet s výstupním rozhraním Wiegand
  • Elektronické přístupové systémy
  • Převodník na RS485 pro venkovní klávesnici a čtečku RFID karet Jablotron JA-80H
  • Zabezpečovací systémy
  • Modernizace stávajících přístupových systémů
  • Napájecí rozsah 8 až 30 V DC

Co je rozhraní Wiegand?

Wiegand je standardní rozhraní, používané jako výstup ze čteček bezkontaktních karet. Komunikace je pouze jednosměrná - ze čtečky do připojeného zařízení (například Wie485). Fyzickou vrstvou Wiegandu jsou tři vodiče - GND, DATA0 a DATA1. Přenášená data se mírně liší v závislosti na typu protokolu Wiegand. Nejčastěji je možné se setkat s protokoly Wiegand 26 a Wiegand 30. Protokol je zabezpečen paritou. Výhodou rozhraní Wiegand je hlavně možnost připojení čtečky na poměrně velkou vzdálenost.

WEBVyrobcePapouch.com