AD duplex RS U: Sada pro přenos 2x 0-10V až na 1200m

AD duplex je sada dvou analogových převodníků, která je určena pro přenos dvou analogových úrovní 0 - 10 V na vzdálenost až 1200 metrů jen po dvou vodičích. Tip: Sadu pro přenos úrovní 4 - 20 mA má...více informací
Sada pro přenos analogových napěťových hodnot
Sada pro přenos analogových napěťových hodnot
Nákres přenosu napěťového analogového signálu na delší vzdálenost
Součástí tohoto produktu je:
Měřicí převodník s RS232 a RS485 - 0 až 10 V
D/A, RS232/485, 4-20mA, 0-10V
K tomuto produktu získáte za zvýhodněnou cenu
Recyklační příspěvek, elektrozařízení do 0,5Kg
6 950,00 Kč bez DPH 8 409,50 Kč s DPH
Očekáváme: pondělí 31.1.
Osobně v Praze:pondělí 31.1.Přepravní společností:nejpozději středa 2.2.
Objednací kódAD_DUPLEX_RS_UZáruka36 měsícůCelní kód90303370Hmotnost268 gVýrobcePapouch.com

AD duplex je sada dvou analogových převodníků, která je určena pro přenos dvou analogových úrovní 0 - 10 V na vzdálenost až 1200 metrů jen po dvou vodičích.

Tip: Sadu pro přenos úrovní 4 - 20 mA máme zde...

K čemu je to dobré?

Na jedné straně areálu máte senzor s výstupem například 0-10V měřící tlak v potrubí. Na druhém konci areálu je automat, který potřebuje tento tlak znát. Využujete jeden pár vodičů ve strukturované kabeláži počítačové sítě areálu a pomocí sady AD Duplex RS U přenesete analogový signál z proudové smyčky přes celý areál od tlakového snímače až k automatu.

Jak to funguje?

Sada je složena ze čtyřkanálového A/D převodníku AD4RSU a dvoukanálového D/A převodníku DA2RS. Při objednání této sady jsou z výroby oba převodníky nastaveny tak, že po zapojení spolupracují a není třeba je jakkoli nastavovat. Způsob činnosti je patrný z následujícího obrázku.

Nákres přenosu napěťového analogového signálu na delší vzdálenost

Sada dvou převodníků pro přenos analogového signálu

Hodnoty obou kanálů se přenášejí periodicky každých 300 ms. Pokud dojde k přerušení propojovacích vodičů, je na výstupech zachována naposledy přenesená hodnota.

Jaký kabel použít k propojení?

Ideální je použít jeden z nejdostupnějších kabelů - kabel pro běžné počítačové sítě (tzv. UTP kabel). Ten obsahuje čtyři kroucené páry vodičů. Pro propojení obou částí sady použijte jeden kroucený pár z tohoto kabelu.

Konfigurace

Sada Vám od nás přijde nastavená, ale pokud by bylo potřeba zasáhnout do nastavení obou modulů, je níže k dispozici konfigurační software.

Tip: Konfiguračním softwarem si můžete mj. nastavit výstupní modul DA2 tak, aby výstupem nebylo napětí, ale proud. Jde tak snadno současně s přenosem realizovat i převod napětí na proud.

WEBVyrobcePapouch.com

ad-duplex-rs.pdfDokumentace sady

Dokumentace sady AD duplex RS - proudová i napěťová verze.

Velikost souboru: 551,57 kB

Datum: 24.05.2017

Stáhnout

ad4-duplex-settings.exeKonfigurační software

Software pro snadnou konfiguraci sad Duplex. Je určený pro moduly AD4RS, DA2RS, AD4ETH a DA2ETH. (Ethernetové varianty musí být pro úspěšnou komunikaci se softwarem být v režimu TCP server.)

Velikost souboru: 960,5 kB

Datum: 24.05.2017

Stáhnout

Sada pro přenos analogových napěťových hodnotSada pro přenos analogových napěťových hodnot
Nákres přenosu napěťového analogového signálu na delší vzdálenostNákres přenosu napěťového analogového signálu na delší vzdálenost
PopisKe staženíObrázkyPříslušenstvíAlternativy