Automatické natáčení kamer na pohyb u objektu

Představte si, že máte rozsáhlý oplocený objekt s množstvím otočných kamer. Jak zařídit, aby se kamery automaticky natočily na místo pokusu o překonání plotu?

U rozsáhlejších objektů není reálné, aby kamery nepřetržitě dostatečně detailně střežily objekt i jeho okolí. Při narušení objektu je potřeba mít okamžitě k dispozici dostatečně detailní obraz z místa narušení, ideálně z více stran. Právě na realizaci takového systému jsme dostali požadavek - propojit (1) systém otočných kamer a (2) systém detektorů narušení perimetru objektu.

Co je to perimetr objektu?

Slovo perimetr pochází z řeckých slov peri (okolo) a metron (měřidlo). V zabezpečení objektů se tento výraz používá pro hranici objektu - tedy nejčastěji sledování plotu a jeho nejbližšího okolí. Pro detekci narušení perimetru se používají detekční kabely (přímo na plotě nebo také mělce zapuštěné do země v okolí plotu), infra závory a infraberiéry, mikrovlnné bariéry, laserové detektory, apod. Střežení perimetru objektu tedy obecně znamená hlídání narušení okraje střeženého území.

Jak propojit systém detektorů narušení perimetru objektu a systém otočných kamer?

Tento požadavek jsme dostali a úspěšně vyřešili univerzálním elektronickým systémem. Umožňuje integrovat několik desítek kamer s několika stovkami detektorů narušení perimetru objektu. Systém funguje ideálním způsobem - pokud je zaznamenán pohyb kolem objektu, kamery zcela automaticky zobrazí a přiblíží konkrétní místo narušení.

Díky univerzálním možnostem nastavení není problém ani narušení perimetru na více místech. Operátoři tak mohou v době klidu sledovat standardně natáčené kamery, které se ale v okamžiku detekovaného nebezpečí natočí tím správným směrem. Které kamery a kam se natáčejí se nastavuje individuálně, takže lze vynikajícím způsobem střežit perimetr objektu i v případě několika narušení současně.

Toto je příklad systému navrženého na zákazku přímo dle požadavků zákazníka. Kontaktujte nás a rádi vyrobíme elektronické zařízení na zakázku i pro Vás.

Vytvořeno06.03.2012
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení