EB232

Logger sériové linky RS232 s přenosem dat protokolem FTP (FTP buffer). Protokoly TCP, FTP, SMTP (e-mail). Toto zařízení již není k dispozici. Je plně nahrazeno ethernetovým konvertorem EProconv. V...více informací
Prodej ukončen
Objednací kódEB232_eolZáruka24 měsícůCelní kód85176200

Logger sériové linky RS232 s přenosem dat protokolem FTP (FTP buffer). Protokoly TCP, FTP, SMTP (e-mail).

Toto zařízení již není k dispozici. Je plně nahrazeno ethernetovým konvertorem EProconv.

Vyrovnávací paměť EB232 se chová jako FTP server s rozhraním RS232 a Ethernet. Základní funkcí je příjem dat ze sériové linky RS232, jejich ukládání do vnitřní paměti a přenos po síti Ethernet. Data jsou ukládána komprimovaná a při přenosu jsou opět expandována. Výhodou modulu EB232 je použití rozšířeného protokolu FTP (File Transfer Protocol) pro přenos dat po síti Ethernet. Pokud se tedy k serveru EB232 přihlásí oprávněný klient, uvidí uložená data ve formě souboru. Ke stažení dat pak stačí běžný FTP klient, jaký je integrován například v Total Commanderu. Modul EB232 má mnoho bezpečnostních prvků a jeho systém souborů zamezuje ztrátě dat.

Funkci FTP serveru je možné příkazem vypnout, pak se z modulu EB232 stane obousměrný převodník Ethernet - RS232. Tento mód je vhodný pro nastavování a testování připojeného zařízení.

Jednou z možných aplikací je připojení pobočkové telefonní ústředny s rozhraním RS232 k počítači, který vyhodnocuje tarifikaci. To je důležité pro rozpočítání hovorného a běžně se používá v hotelech, úřadech i firmách. Přenos dat po Ethernetu je navíc výhodný i z hlediska kabeláže.

O stavu volné paměti informuje modul EB232 kontrolkami, akusticky a nebo umí zaslat e-mail na zvolenou adresu.

Nastavení vyrovnávací paměti EB232 je možné provádět TCP terminálem nebo souborem ve formátu XML, který vytváří dodávaný konfigurační program. Možnost konfigurace všech parametrů XML souborem je vhodná při instalaci více modulů EB232.

eb232_schema.gif

Vlastnosti

 • Logger sériové linky RS232 s přenosem dat protokolem FTP
 • Možnost využití 400 kB paměťového místa pro ukládání dat do souborů
 • Komprese dat
 • Sériový port RS232 se všemi datovými (RXD, TXD) a řídícími signály
 • Volba řízení toku RTS/CTS, DTR/DSR, XON/XOFF, EXT/ACK, STX/ETX
 • Nastavitelná rychlost komunikace 1.200 až 115.200 Bd
 • Přenos dat sítí Ethernet, protokol TCP
 • Připojení na Ethernet konektorem RJ45 – 10BaseT – IEEE 802.3
 • Indikace zapnutí, připojení a aktivity sítě, módu činnosti a zaplnění paměti
 • Zvuková indikace zaplnění paměti s možností vypnutí
 • Odeslání e-mailu s informací o zaplnění paměti
 • Napájecí napětí 8-30V
 • Nastavení všech parametrů přes rozhraní Ethernet
 • Provedení vhodné i do kancelářského prostředí
 • Rozměry 123 x 67 x 28 mm

Mód FTP logger:

FTP:

V modulu EB232 je implementován FTP server. Na něm mohou být uloženy soubory (max. 2) ve kterých jsou uložena v komprimované podobě data ze sériové linky. Tyto soubory je možné kopírovat na klientský počítač a mazat ze serveru.

SMTP:

SMTP klient odesílá na zadanou e-mailovou adresu informace o tom, že paměťový prostor vyhrazený pro ukládání souborů je zaplněn z 80ti%.

Mód převodník:

TCP server:

Po zapnutí modul EB232 poslouchá na zvoleném portu a očekává připojení klienta. Po připojení jsou ihned data z Ethernetu vysílána do sériové linky a naopak data ze sériové linky posílána do Ethernetu. Pokud není klient připojen a přicházejí data ze sériové linky, jsou ukládána do vyrovnávací paměti a odeslána ihned do připojení klienta. Nesmí být ovšem povoleno ukládání do souboru.

TCP klient:

V klidu modul EB232 očekává data ze sériové linky. Jakmile jsou přijata, pokusí se modul EB232 navázat spojení se serverem na zadané IP adrese. Pokud se to nepodaří, jsou data ukládána do vyrovnávací paměti a odeslána po navázání spojení. Současně jsou přenášena data z Ethernetu na sériovou linku.

eb232.pdfeb232.pdf

Kompletní katalogový list pro aktuální verzi EB232.

Velikost souboru: 1,03 MB

Datum: 14.07.2009

Stáhnout

eb232_v14.xmleb232_v14.xml

Konfigurační XML soubor, který je uveden v katalogovém listu.

Velikost souboru: 729 B

Datum: 14.07.2009

Stáhnout

AlternativyPopisKe stažení
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení