EC5C232

Pětikanálový převodník Ethernet - RS232. Možnost současně vysílat a přijímat data až z pěti míst Ethernetové sítě. Toto zařízení již není k dispozici. Ve většině případů je možné EC5C232 plně nahrad...více informací
Prodej ukončen
Objednací kódEC5C232_eolZáruka24 měsícůCelní kód85176200

Pětikanálový převodník Ethernet - RS232. Možnost současně vysílat a přijímat data až z pěti míst Ethernetové sítě.

Toto zařízení již není k dispozici. Ve většině případů je možné EC5C232 plně nahradit převodníkem GNOME232. Pro ostatní případy je určen datový procesor EProconv. Ten umožňuje řešit náročné ethernetové aplikace.

EC5C232 je převodník umožňující otevřít až 5 na sobě nezávislých socketů. Data, přicházející na sériovou linku modulu jsou odesílána současně všemi navázanými spojeními nebo posílána UDP protokolem (je-li tento režim na některém kanále nastaven).

Vlastnosti

 • Možnost současně vysílat a přijímat data až z pěti míst Ethernetové sítě
 • Protokol TCP nebo UDP
 • Při přenosu dat protokolem TCP je možné nastavit mód server nebo klient
 • Sériová linka RS232 se všemi datovými a řídícími signály (kromě DCD a RI)
 • Nastavitelná rychlost komunikace 1,2 až 115,2 kBd
 • Vyrovnávací vstupní buffer dat z Ethernetu 2 kB
 • Vyrovnávací výstupní buffer dat na Ethernet 2 kB
 • Vyrovnávací vstupní buffer dat ze sériové linky 4 kB
 • Vyrovnávací výstupní buffer dat na sériovou linku 4 kB
 • Připojení na Ethernet konektorem RJ45 – 10BaseT – IEEE 802.3
 • Indikace zapnutí, přenosu dat, režimu nastavení, připojení a aktivity sítě kontrolkami
 • Napájecí napětí standardně 8 až 30V, volitelně možno i 18 až 36V, 36 až 72V nebo 5V
 • Nastavení všech parametrů jak přes Ethernet, tak přes RS232
 • Bezpečnostní prvky
 • Provedení vhodné do běžného prostředí, volitelné příslušenství pro montáž na zeď nebo lištu DIN
 • Rozměry 104,3 x 55 x 24 mm (119 x 55 x 24 mm včetně konektorů)

Přenos dat

Data přicházející do převodníku po jednotlivých kanálech z Ethernetu, jsou postupně odesílána na sériovou linku. Zpracování dat se pro každý kanál provádí zvlášť, protože každý z kanálů je konfigurovatelný zvlášť. V případě, že je sériová linka zahlcena velkým množstvím dat a není možné příslušné množství dat na sériovou linku z určitého kanálu odeslat, má kanál maximální prioritu do té doby, než se data podaří odeslat. Poté předá prioritu dalšímu kanálu. (Je-li aktivních více kanálů.)

Na každém kanále může být otevřeno socketové spojení nebo může daný kanál být v režimu UDP. Dojde-li k přerušení socketového spojení, dojde na příslušném kanále ke ztrátě dat (data nejsou pro tento případ zálohována).

Typy komunikace:

TCP server:

Kanál má sestaven socket a čeká na spojení s klientem. Po navázání spojení mohou být data přenášena v obou směrech – jak z Ethernetu na sériovou linku, tak obráceně. V případě, že dojde k rozpojení spojení, převodník automaticky opět sestaví socket a čeká na navázání spojení ze strany klienta.

TCP klient:

V klidu převodník očekává data ze sériové linky. Jakmile je zahájen příjem dat, pokouší se modul navázat spojení se serverem na nastavené IP adrese. Dokud se nedaří navázat spojení, jsou příchozí data ukládána do vyrovnávací paměti. Jakmile je spojení navázáno, jsou odeslána uložená data z vyrovnávací paměti a poté další data, přicházející po sériové lince. Rovněž je zahájen přenos dat z Ethernetu na sériovou linku.

UDP:

Převodník očekává data z Ethernetu na zadaném portu. Pokud přijdou data ze sériové linky RS232, jsou odeslána na nastavenou IP adresu. Z povahy protokolu UDP vyplývá, že se nekontroluje odezva od protější strany a neodesílá se potvrzení o doručení dat. Je proto vhodné ve vyšší komunikační vrstvě ošetřit aplikaci proti ztrátě dat.

ec5c232_10.pdfec5c232_10.pdf

Katalogový list aktuální verze převodníku.

Velikost souboru: 1,04 MB

Datum: 14.07.2009

Stáhnout

xmlsetup.zipxmlsetup.zip

Konfigurátor pro Ethernetové převodníky EC.

Velikost souboru: 634,72 kB

Datum: 14.07.2009

Stáhnout

AlternativyPopisKe stažení
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení