Hlídání zboží nebo exponátů detekcí poklesu hmotnosti

Vystavené zboží nebo exponáty se dají hlídat různými způsoby. Jedním ze skrytých způsobů je použít princip vážení a detekovat zvednutí zboží z podložky. Tím se změní měřená hmotnost a lze vyhlásit alarm.

Na tomto principu funguje zařízení, které jsme vyvinuli pod názvem TE485PK. Jednoduchým způsobem pomocí tlačítek na boku se nastaví přípustné meze hmotnosti zboží. Při výrazné změně hmotnosti je odeslána automatická zpráva linkou RS485 do nadřízeného systému, který na tuto zprávu dál reaguje.

Zařízení měří hmotnost několikrát za vteřinu, takže reakce na manipulaci s exponátem nebo zbožím je prakticky okamžitá. Dalším zpracováním v nadřízeném systému tak může být spuštění poplachu, upozornění ostrahy, automatické natočení kamer na konkrétní místo apod.

Princip činnosti zařízení je vhodný pro skryté hlídání manipulace se zbožím nebo s vystavenými exponáty. Měření hmotnosti je realizováno tenzometrem. Ten nemusí být příliš přesný - detekuje se totiž jen poměrně velký rozdíl mezi položeným a zdvihnutým zbožím. Záleží na typu konkrétního zboží nebo exponátu, které je třeba sledovat.

Rádi i pro Vás vyrobíme elektroniku na zakázku, ať už je to drobnost nebo rozsáhlý systém. Neváhejte nás nezávazně kontaktovat - rádi Vám poradíme s výběrem ideálního řešení.

Vytvořeno01.02.2015
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení