Lantronix Secure Com Port Redirector

Secure Com Port Redirector (SCPR) je softwarový nástroj pro Windows, který vytváří zabezpečenou komunikační cestu přes síť mezi počítačem a sériovými zařízeními, která jsou řízena přes COM port. SCPR instaluje virtuální komunikační porty (COM porty), které jsou přesměrovány přes síť na sériový port serveru zařízení Lantronix. Ve většině případů starší software využívající COM porty vytvořené pomocí SCPR nenarazí na žádné problémy a chová se, jako by komunikoval s fyzickým komunikačním portem.

Snadno ovladatelný software tak rozšiřuje funkčnost aplikací Windows využívajících COM port. Pomocí standardních protokolů TCP/IP a pokročilých šifrovacích algoritmů software mapuje virtuální COM porty na zařízeních Lantronix a šifruje data na obou koncích komunikace. To umožňuje zabezpečenou komunikaci přes síť nebo internet se vzdálenými sériovými zařízeními. Tato zařízení pak lze spravovat prakticky odkudkoli, aniž by nastalo ohrožení bezpečnosti dat.

Citlivé informace mohou být přenášeny do a ze vzdáleného zařízení přes síť nebo internet s jistotou nejvyšší úrovně zabezpečení (256bit AES). SCPR tak řeší zásadní aktuální požadavek na ochranu dat před zneužitím. Navíc tato vylepšená komunikace z centralizovaných aplikací na vzdálená zařízení, bez nutnosti úpravy aplikace nebo zařízení, umožňuje další provoz i starším zařízením.

Tip: Více o virtuálním sériovém portu

Výhody SCPR lze využít v případě, že zařízení podporuje šifrování AES viz SecureBox a řešení postavená na modulech XPort, WiBox a Micro125 společnosti Lantronix.

SCPR lze také použít k vytvoření zabezpečeného připojení na bázi COM portu mezi počítači přes ethernet. S SCPR nainstalovaným na každém počítači mohou počítače, které byly dříve pevně propojeny sériovou kabeláží z bezpečnostních důvodů nebo pro aplikace, které rozuměly pouze sériovým datům, komunikovat přes ethernetovou síť nebo internet.

Vlastnosti

 • 256bit šifrování Advanced Encryption Standard (AES/Rijndael)
 • Pokročilé šifrování pro zabezpečená data z PC do síťového zařízení
 • Až 64 zabezpečených kanálů
 • Bezpečně šifrovaná sériové komunikace
 • Rozšiřuje funkčnost aplikací Windows založených na COM portu

Požadavky

 • x86 (32bit): Windows XP, 2003 Server, Vista, 7, 10 and 2008 Server
 • x64 (64bit): Windows Vista, 7, 8, 10, 11 a Server 2008, 2016, 2019 a 2022
 • Microsoft .NET Framework 4.0. Pouze pro CprManager.exe a CprMonitor.exe.
 • 30 MB volného místa na pevném disku.
 • Aby bylo možné používat funkci RFC2217 (TruPort), musí mít Lantronix zařízení firmware verze 6.5.0.6 nebo vyšší.

Firewall pro připojení k internetu musí být deaktivován, jinak musí být k dispozici porty UDP 30718, 43282 a 43283. V opačném případě nebudou detekována žádná zařízení v síti ani možnost s nimi komunikovat. U většiny současných zařízení Lantronix musí být jako výjimka přidán pouze port 30718. Při použití SCPR se staršími servery (např. MSS), jen nutné přidat výjimky pro port 43282 a 43283.

Poznámky k instalaci

 • SCPR verze 4.3.x.1 je nutné nainstalovat jako čistou instalaci, nikoli upgrade z předchozích verzí SCPR.
 • Před instalací verze 4.3.2.1 je nutné odinstalovat všechny předchozí verze SCPR ve Windows.
 • Mají-li být zachovány stávající virtuální COM porty v rámci instalace, je nutné uložit COM porty do souboru konfigurace .cpc ze starší verze SCPR ještě před odinstalací aplikace. V horní části konfiguračního okna SCPR lze z nabídky „Com Port“ zvolit „Export to Com Port Config file“ a uložit soubor .cpc  např. na plochu nebo jiné dostupné složky. Výsledný soubor .cpc lze následně načíst do nové instalace SCPR volbou „Import from Com Port Config file“ z nabídky „Com Port“.

Datasheet

Katalogový list pro software Secure Com Port Redirector v angličtině.

Velikost souboru: 0,3 MB

Stáhnout

Dokumentace

Kompletní dokumentace pro software Secure Com Port Redirector v angličtině.

Velikost souboru: 0,5 MB

Stáhnout

aplikace Secure Com Port Redirector

Instalátor aktuální verze software (4.3.2.1) Secure Com Port Redirector pro Windows Vista, 7, 8, 10, 11 a Server 2008, 2016, 2019 a 2022.

Velikost souboru: 4 MB

Stáhnout

Vytvořeno28.05.2024
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení