M-Bus Wireless detektor kouře

Hlásič kouře s podporou protokolu M-Bus Wirelss a kompatibilní s OMS upozorní, jakmile je kouř detekován. Zařízení využívá fotoelektrickou technologii a má moderní a funkční design, který umožňuje dis...více informací
Novinka
Součástí tohoto produktu je:
K tomuto produktu získáte za zvýhodněnou cenu
Recyklační příspěvek, detektory a senzory
4 550,00 Kč bez DPH 5 505,50 Kč s DPH
Není skladem
Osobně v Praze:na dotazPřepravní společností:nejpozději na dotaz
Objednací kódPI-WMBUS-SMK-1Záruka36 měsícůCelní kód90251900Hmotnost40 gVýrobcePapouch.com

Hlásič kouře s podporou protokolu M-Bus Wirelss a kompatibilní s OMS upozorní, jakmile je kouř detekován. Zařízení využívá fotoelektrickou technologii a má moderní a funkční design, který umožňuje diskrétní integraci v domácím prostředí. Zařízení upozorní na nízký stav baterie i případnou poruchu. Aktuální stav i funkci alarmu hlásiče lze ověřit stisknutím tlačítka pro manuální test. Zařízení se automaticky zapne při montáži do těsnění pro rychlou a efektivní instalaci. Zařízení se také automaticky vypne při vyjmutí z instalace.

VÝKON Zařízení má robustní konstrukci vybavenou dlouhou životností a disponuje výkonnou baterií.

Úroveň nabití baterie je nepřetržitě monitorována a když se baterie blíží vybití, zobrazí se varování o nízké úrovni. Automatická kalibrace a autotest dělá je možné na dálku varovat v případě poruchy zařízení. Jednou za 13 minut bezdrátové zařízení vysílá stavovou zprávu obsahující stav detektoru kouře. Interval přenosu 13 minut zaručuje, že a zpráva je odesílána každou minutu každých 24 hodin.

To je důležité, pokud má být detektor kouře používán s opakovaně napájenými bateriemi. Data ze zařízení jsou chráněna pomocí šifrování AES128 v souladu se standardem OMS.

POUŽÍVÁNÍ

Zařízení lze použít tam, kde je potřeba na dálku sledovat, zda je kouřový hlásič nainstalován a správně funguje. vzdálený monitoring kouře, zařízení zasílá zprávu každých 13 minit včasné varování Užitečné tipy pro instalaci detektoru kouře.

Užitečné tipy pro instalaci:

 • Nainstalujte kouřový hlásič do každé samostatné místnosti a východu s výjimkou kuchyně, jak je znázorněno na obrázku 1 a obrázku 2.
 • Nainstalujte detektor kouře na každé patro vícepodlažního domu nebo bytu, jak je znázorněno na obrázku 3.
 • V každé domácnosti nainstalujte minimálně dva alarmy. Nainstalujte kouřový hlásič do každé ložnice.
 • Nainstalujte hlásiče kouře na oba konce chodby v ložnici, pokud se jedná o chodbu více než 40 stop (12 metrů) dlouhé.
 • Nainstalujte suterénní alarmy na spodní část schodiště v suterénu.
 • Nainstalujte alarmy ve druhém patře v horní části prvního až druhého patra schodiště. 

Zařízení spustí alarm, když je detekován kouř. Tlačítko ručního testu pro ověření stavu baterie a vestavěné sirény. Jednotka se automaticky zapne při montáži na strop pro rychlou a efektivní instalaci, automaticky se také vypne při vyjmutí z instalace.Lze použít tam, kde je potřeba vzdáleně sledovat, zda je kouřový hlásič nainstalován a funguje správně. Zařízení odesílá stavovou zprávu každých 13 minut.Životnost baterie obvykle 8-10 letVarování BATERIE: Slabá baterie SMOKE: Detekován kouř (Alarm) KONEC ŽIVOTNOSTI: Jednotka se blíží ke konci maximální doby provozu 10 let PORUCHA: Chyba varování NO CONNECTION: Žádné spojení mezi rádiem a kouřovým senzorem MANUAL TEST: Proveden manuální test

Svým provedením je určený pro měření v kancelářích, učebnách, školících místnostech, apod., kde je potřeba sledovat koncentraci oxidu uhličitého (CO2).

Lansenův fotoelektrický detektor kouře LAN-WMBUS-SMK-1 série je navržena tak, aby detekovala kouř, který přichází do alarmu komora. Necítí plyn ani plamen. Tento kouřový alarm je navržený tak, aby včas varoval před vznikajícími požáry vystřelováním alarm zní ze zabudované houkačky. Může poskytnout drahocenný čas pro vás a vaši rodinu uniknout před požárem pomazánky. Kouřový hlásič však takové předběžné varování vydává možný požár, pouze pokud je umístěn kouřový hlásič, správně nainstalováno a udržováno, jak je popsáno v tomto Uživateli Manuál.

Hlásič kouře je navržen pro použití v jedné rezidenci pouze jednotka, což znamená, že by měla být používána v rámci jednoho rodinného domu resp bytu. V obytných domech nebo bytech pro více rodin každá rodina obytná jednotka by měla instalovat vlastní hlásiče kouře.

Tento snímač není určen pro použití v nebytových prostorách budov jako jsou např. sklady, průmyslové či komerční objekty a další účelové budovy, které vyyžadují speciální požární detekci a alarmové systémy.

Tento kouřový hlásič sám o sobě není vhodnou náhradou za kompletní systémy detekce požáru pro místa, kde žije nebo pracuje mnoho lidí, jako např. hotely, průmyslové haly apod. To samé platí o budovách jako jsou nemocnice, pečovatelské domy apod. viz NFPA 101, Life Safety Code, NFPA 72A požadavky na požární signalizaci požáru v budovách, které nejsou vedeny jako „domácnosti“.

Komunikuje digitálně protokoloem M-Bus Wireless.

Vlastnosti

 •  malé a nenápadné a zároveň robustní provedení

Komunikační možnosti

Senzor komunikuje po RS485 protokolem Spinel nebo Modbus RTU. Může být na společné komunikační lince s ostatními zařízeními. Na jednu dvouvodičovou komunikační linku je možné zapojit 32 zařízení (lze i více). Pro oba protokoly jsou v dokumentaci uvedeny konkrétní příklady komunikace.

Vlastnosti

Technické parametry

 • Standardy:  2014/53/EU (RED), EN 13757-3/4:2013, OMS 4.0.2
 • Normy: EN 14604:2005 + AC:2008
 • Provozní teplota:  0 až +49 °C
 • Hlasitost: Min. 85 dB/3m
 • Citlivost: 0,091 až 0,149 dB/m
 • Relativní vlhkost: nekonenzující
 • Materiál: ABS, bílá barva
  Rozměry: 120 × 120 × 49 mm (Š x V x H)

Stavová upozornění:

 • Kouř: alarm při detekování kouře v okolí snímače
 • Baterie: nízký stav
 • Poruchy: obecné upozornění na poruchu, žádné spojení mezi rádiem a kouřovým senzorem
 • Manuální test: proveden ruční tes
 • Konec životnosti: zařízení končí maximální provozní doba 10 let
WEBVyrobcePapouch.com

datasheetDatasheet

Katalogový list v angličtině.

Velikost souboru: 0,6 MB

Datum: 24.06.2018

Stáhnout

manualInstalační manuál

Manuál

Velikost souboru: 0,4 MB

Datum: 17.05.2017

Stáhnout

PopisKe staženíPříslušenstvíAlternativy
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení