Měření kapacity pro PLC

Běžná PLC, různé automaty, apod. většinou neumí měřit kapacitu. Pro jednoho z našich zákazníků jsme proto vyvinuli převodník, který převádí kapacitu na napětí standardního rozsahu 0 až 10 V. Změřit napětí pomocí PLC již je velmi jednoduché. Náš zákazník tak může plně automatizovat svůj výrobní proces, včetně automatického měření kapacity.

Toto zakázkové zařízení má několik měřicích rozsahů pro kapacity v řádech pF až µF s přesností 1 % rozsahu. Měřená kapacita je lineárně převedena na výstupní napětí 0 až 10. Samozřejmostí je galvanické oddělení měřené kapacity od ostatních částí zařízení. Napájecí napětí 24 V je standardem v průmyslové elektronice.

Měřicí rozsahy jsou: 1 nF, 10 nF, 100 nF, 1 µF.

Měřič kapacity má i dvoustavový výstup, který připojenému PLC indikuje, zda měření probíhá v pořádku nebo nastala nějaká chyba - například pokles napájecího napětí, přetížení, apod.

Spíše zajímavostí je, že měření i převod na výstupní napětí probíhá plně analogově, bez použití analogově-digitálního převodu, mikroprocessoru, apod. To je v současné době mezi našimi produkty spíše neobvyklé. Jsme rádi, že se občas při zakázkovém vývoji můžeme "vrátit" k analogu a dokázat, že umíme navrhnout kvalitní analogové zařízení, a že není vždy nutné používat procesory, hradlová pole a další digitální součástky.

I pro Vás rádi navrhneme zařízení, jaké potřebujete - ať už bude analogové, jako je toto nebo bude mít výkonné procesory, dotykový displej a další součásti, které jsou dnes velmi často součástí našich zakázkových zařízení.

Vytvořeno05.04.2018
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení