Modifikace Quido - Čtyři vstupy, dva PI PWM regulátory a dva teploměry

Zařízení, které vychází svými funkcemi z I/O modulu Quido 2/16 OC . Má čtyři vstupy pro připojení kontaktu, dva vstupy pro připojení teplotního senzoru a čtyři výstupy typu otevřený kolektor. Na dvou výstupech je možné zapnout funkci PI regulátoru, který umí regulovat výstupy podle naměřené teploty.  • Základní funkce shodné s Quido 2/16 OC
  • PI PWM regulátor na výstupech 1 a 2 řízený teplotou z teploměrů 1 a 2.
  • Dvě definované cílové hodnoty teploty (den a noc) pro každý výstup. Přepínání hodnot instrukcí.
  • Při výpadku komunikace delším než 30 minut automatický přechod na denní režim.

Co je to PI regulátor?

PI regulátor způsob je řízení, který využívá zpětnou vazbu – v tomto případě teplotu zjištěnou teplotním senzorem. Cílem je zajistit požadovanou teplotu v měřeném místě. Regulační obvod díky tomu umí reagovat na tzv. poruchové veličiny, jako jsou tepelné ztráty a zisky v měřeném místě (otevřené okno, větší počet osob v místnosti, apod.).

Princip PI regulátoru

w...... je požadovaná teplota
y....... je skutečná teplota
e....... je regulační odchylka – tj. rozdíl požadované a skutečné teploty
u....... je akční veličina, která působí na soustavu tak, aby byla zjištěná odchylka kompenzována a w se tak co nejvíce přiblížila y

Příklad rovnice regulátoru:

u = Kp * e + Ki * i

…kde i je integrace (průměr) z nastaveného počtu posledních naměřených vzorků teploty.

Regulace probíhá periodicky po nastavené době („perioda regulace“) kvůli zpoždění soustavy (po zapnutí topení trvá nějaký čas, než se změní teplota v místnosti).

Obrázky


Vytvořeno11.03.2010
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení