Ovládání relé a sběr dat ze čteček čárových kódů pomocí webserveru

Zakázkové zařízení s jedním digitálním vstupem, šesti relé a dvěma sériovými linkami pro připojení čteček čárových kódů. Ovládání i čtení aktuálních stavů je realizováno pomocí webserveru požadavky HTTP GET.

Při příchodu dat na sériové linky jsou příchozí data odeslána HTTP GETem. Sériové linky jsou primárně určeny pro připojení čteček čárových kódů. Vzdálený server může v odpovědi na zaslaný get poslat příkaz ke změně stavu výstupů.

HTTP GET byl pro komunikaci zvolen pro jeho jednoduchost - tento způsob komunikace je běžně známý. Není proto třeba učit se složité komunikační protokoly. Velkou výhodou zařízení je snadná integrace do stávajícího zákazníkova systému.

Princip modulu je inspirován u standardního I/O modulu IP RELAY. Pro náhled aktuálních stavů a ovládání slouží webové rozhraní.

Z jedné strany se připojují porty RS232, Ethernet a napájení. Na druhé straně jsou odnímatelné svorky pro digitální vstup a kontakty relé. Napájení z rozsahu 9-30 V se připojuje k odnímatelné svorce Power. Ethernetové rozhraní je dostupné standardním konektorem RJ45. Sériové porty COM1 a COM2 jsou standardními linkami RS232, které mají vyvedeny pouze vodiče RxD, TxD a GND, které stačí pro komunikaci se čtečkami.

Digitální vstup je určen pro připojení spínacího kontaktu nebo 5V TTL logiky. Přepínací kontakty výstupních relé umí spínat síťové napětí.

Rádi i pro Vás vyrobíme elektroniku na zakázku, ať už je to drobnost nebo rozsáhlý systém. Neváhejte nás nezávazně kontaktovat - rádi Vám poradíme s výběrem ideálního řešení.

Vytvořeno29.08.2016
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení