Teploměr na plochu - gadget pro Vaše Windows

Novinka 9/2019: Níže je ke stažení Gadget ve verzi 2.72, která umí správně stahovat teplotu z našeho nového webu.

Přidejte si na plochu do vašich Windows malý on-line teploměr nebo vlhkoměr. Uvidíte v něm teplotu ze svého TME nebo TH2E. Nemáte ještě ip teploměr? I tak Vám bude gadget ukazovat aktuální teplotu.

Windows umožňuje přidávat na plochu miniaplikace - takzvané Gadgety.  Lze je umístit například po straně pracovní plochy a mít tak stále přehled o nejdůležitějších informacích. Mezi nejoblíbenější miniaplikace Windows patří například hodiny nebo miniaplikace pro Twitter apod. Mezi své oblíbené gadgety můžete zařadit také následující aplikaci, která umí zobrazovat teplotu naměřenou teploměrem TME nebo vlhkost, teplotu a rosný bod z TH2E.

Jak takový gadget vypadá v činnosti?

Na následujícím obrázku je ukázka miniaplikace na ploše Windows.

Ukázka miniaplikace teploměru na ploše ve Windows

Dva gadgety na ploše Windows - první připojený k TH2E (teplota, vlhkost a rosný bod), druhý k TME (teplota)

Jak Gadget nainstalovat i na Windows 8 nebo 10?

Ve Windows 8 nebo 10 gadgety standardně nejsou k dispozici. Je to ale jen drobný zádrhel. Stačí nainstalovat například tuto aplikaci a gadgety neboli miniaplikace snadno zprovozníte i ve Windows 8 a 10.

Nemáte TME a chcete si gadget vyzkoušet?

Nainstalujte si jej (odkaz dole na stránce) a můžete sledovat teplotu měřenou naším teploměrem TME umístěným u nás na Zahradním Městě v Praze (venkovní teplota).

TME - Ethernetový teploměr s webovým rozhraním

Miniaplikace pro Windows - jak se instaluje?

Gadgety se instalují podstatně jednodušším způsobem než "klasické" aplikace ve Windows. Stačí kliknout na odkaz níže na této stránce a prohlížeč Vás vyzve, zda si přejete gadget spustit (nebo také otevřít programem Sidebar). Stačí dotaz potvrdit (na následujícím obrázku stiskem Otevřít) a během okamžiku máte na ploše teploměr.

Instalace Gadgetu teploměru z prohlížeče Internet Explorer

Instalace teploměru z prohlížeče Internet Explorer

Jak gadget nastavit, aby ukazoval teplotu z Vašeho zařízení?

Stačí najet kurzorem myši nad gadget a po straně se vynoří tři tlačítka. Jedno z nich se symbolem nářadí je určeno pro vstup do jednoduché konfigurace.

Konfigurace gadgetu teploměru

Konfigurace gadgetu

V konfiguraci stačí nastavit IP adresu Vašeho zařízení, případně URL adresu XML souboru s aktuálními hodnotami teploty, případně také vlhkosti a rosného bodu a periodu s jakou se má hodnota aktualizovat. Je možné zadat také vlastní nadpis gadgetu.

Přehled novinek v miniaplikaci

  • Verze 1.21: Miniaplikace umí komunikovat i s TME, které je připojeno v jiné síti (je za routerem). Jako adresu tedy lze nastavit třeba i tuto variantu: http://192.168.1.254:8080/tme.xml
  • Verze 2.1: Gadget umí zobrazovat také teplotu, vlhkost a rosný bod z TH2E.
  • Verze 2.3: Opravena chyba zobrazení záporných teplot.
  • Verze 2.41: Přidáno pole pro zadání hesla nastaveného v TME/TH2E.
  • Verze 2.42: Opravena chyba v zadávání periody aktualizace hodnot.
  • Verze 2.5: V nastavení lze vybrat jako teplotní jednotku Celsius nebo Fahrenheit.
  • Verze 2.6: Opraveno zobrazování nulových desetin u TH2E.
  • Verze 2.7: Možnost zadat url adresu včetně https. Opravena výchozí adresa pro stahování teploty z papouch.com na zabezpečenou verzi.
  • Verze 2.71: Aplikace upravena, aby načítala korektně teplotu z našeho nového webu (9/2019).
  • Verze 2.72: Nová adresa teploty na našem webu je https://cdn.papouch.com/temp.xml (12/2020). (Původní adresa je také funkční.)

papouch-gadget.gadgetMiniaplikace pro Windows - Gadget

Windows umožňují přidávat na plochu miniaplikace (Gadgety). Mezi své oblíbené gadgety můžete zařadit také tuto aplikaci, která umí zobrazovat teplotu naměřenou teploměry TME a TME PoE nebo teplotu, vlhkost a rosný bod z TH2E. Nemáte TME a chcete si Gadget vyzkoušet? Nainstalujte si jej a můžete sledovat teplotu měřenou naším teploměrem TME umístěným u nás na Zahradním Městě v Praze.
Aktuální verze Gadgetu: 2.72

Velikost souboru: 73 kB

Datum: 2.12.2020

Stáhnout

Vytvořeno31.10.2011
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení