Digitální teploměr pro linku RS485. Venkovní provedení s krytím IP65. Měří teplotu v rozsahu -55°C až +125°C a naměřenou hodnotu posílá přímo ve stupních Celsia. Teploměr má velmi malou spotřebu a komunikuje protokolem Spinel nebo MODBUS. Inteligentní teplotní čidlo TQS3 je možné propojit s dalšími moduly jedinou sběrnicí délky až 1200m.
Komunikační protokoly Spinel a Modbus RTU lze přepínat uživatelsky softwarem ModbusConfigurator.
TQS3 O je digitální teploměr ve venkovním provedení s krytím IP65. Umí měřit teploty v rozsahu -55 až +125 °C s rozlišením 0,1 °C. Komunikuje po sběrnici RS485 (dva vodiče). Naměřenou teplotu posílá přímo ve stupních Celsia, takže není třeba hodnotu nijak přepočítávát. Teploměr není nutné kalibrovat. Po připojení k RS485 a k napájení je připraven okamžitě měřit.
Teploměr komunikuje po RS485 protokolem Spinel nebo MODBUS RTU. V případě protokolu Spinel lze teploměr zapojit na jednu společnou komunikační linku s ostatními zařízeními naší společnosti - protokolem Spinel totiž standardně komunikuje většina našich zařízení. TQS3 umí komunikovat binárním i ASCII formátem protokolu Spinel. ASCII formát je velmi jednoduchý - instrukce je možné posílat a číst měřené hodnoty některým z mnoha terminálů pro sériovou komunikaci. Pro strojové zpracování je naopak vhodnější binární formát protokolu. K oběma variantám protokolu jsou v dokumentaci uvedeny konkrétní příklady.
Tip pro vývojáře: Podívejte se na GitHub na Spinel.NET - Windows SDK pro snadnou práci nejen s teploměry TQS v prostředí .NET.
V případě komunikace protokolem MODBUS RTU lze teploměr snadno integrovat do systémů, které komunikují tímto průmyslovým protokolem.
Otevřené TQS3 O a pohled zespodu na variantu s držákem na zeď
Příklad připojení teploměrů TQS3 k PC přes USB nebo sériový port RS232.
Příklad připojení teploměrů TQS3 k PC přes počítačovou síť (Ethernet, Internet).
Převodník: Připojení k PC přes RS232 zajišťuje převodník TC485. Připojení přes USB zajišťuje SB485L. Pro připojení přes Ethernet je určen převodník GNOME485.
Napájení: K napájení všech teploměrů i převodníku ve většině případů stačí jeden zdroj 12 V.
Propojovací vodiče: K propojení teploměrů, napájecího zdroje a převodníku doporučujeme v běžném prostředí použít kabel pro počítačové sítě - tzv. TP kabel. Jeden kroucený pár použijte pro RS485, ostatní vodiče použijte pro napájení.
Software: Ke sledování měření a ukládání hodnot z teploměrů je určen zdarma dodávaný software Wix. Další možností je začlenit teploměry TQS3 do Vašeho systému - komunikační protokol je dobře dokumentován v katalogovém listu. K dispozici je také Spinel.NET - Windows SDK pro prostředí .NET. Také můžeme napsat software na míru podle Vašich přání nebo upravit software Wix. Jinou možností je měření přes Ethernet ve spojení s ethernetovým teploměrem TME multi.
7 V až 20 V
WEBVyrobce | Papouch.com |
Katalogový list s kompletním popisem teploměrů TQS3. Včetně kompletního popisu komunikačních protokolů Spinel a Modbus RTU.
Velikost souboru: 1,1 MB
Datum: 21.08.2018
Utilita pro nalezení všech připojených zařízení s protokolem TQS1 nebo Spinel na komunikační lince. Umí přepnout nalezená zařízení z protokolu Spinel do TQS1 a obráceně.
Velikost souboru: 243,24 kB
Datum: 17.07.2013
Tento dokument popisuje komunikační protokol TQS1, který lze zvolit pro teplotní čidla TQS3. Pokud nastavíte tento protokol, stanou se čidla plně kompatibilními s dříve vyráběnými čidly TQS1.
Velikost souboru: 443,52 kB
Datum: 17.07.2013