Digitální teploměr v příložném provedení na trubku. Je určen pro připevnění na trubku s médiem, které se má měřit. Teplotní čidlo s měřícím rozsahem -55 až +125 °C. Komunikuje po sběrnici RS485 protokolem Spinel nebo MODBUS RTU.
Komunikační protokoly Spinel a Modbus RTU lze přepínat uživatelsky softwarem ModbusConfigurator.
TQS3 P je digitální teploměr přizpůsobený pro montáž na trubku. Umí měřit teploty v rozsahu -55 až +125 °C s rozlišením 0,1 °C. Komunikuje po sběrnici RS485 (dva vodiče). RS485 může mít délku až 1200 metrů. Naměřenou teplotu posílá přímo ve stupních Celsia, takže není třeba hodnotu nijak přepočítávát. Teploměr není nutné kalibrovat. Po připojení k RS485 a k napájení je připraven okamžitě měřit.
Teploměr komunikuje po RS485 protokolem Spinel nebo MODBUS RTU. V případě protokolu Spinel lze teploměr zapojit na jednu společnou komunikační linku s ostatními zařízeními naší společnosti - protokolem Spinel totiž standardně komunikuje většina našich zařízení. TQS3 umí komunikovat binárním i ASCII formátem protokolu Spinel. ASCII formát je velmi jednoduchý - instrukce je možné posílat a číst měřené hodnoty některým z mnoha terminálů pro sériovou komunikaci. Pro strojové zpracování je naopak vhodnější binární formát protokolu. K oběma variantám protokolu jsou v dokumentaci uvedeny konkrétní příklady.
Tip pro vývojáře: Podívejte se na Spinel.NET - Windows SDK pro snadnou práci nejen s teploměry TQS v prostředí .NET.
V případě komunikace protokolem MODBUS RTU lze teploměr snadno integrovat do systémů, které komunikují tímto průmyslovým protokolem.
TQS3 P s odklopeným víčkem a ukázka instalace na trubce
Příklad připojení teploměrů TQS3 k PC přes USB nebo sériový port RS232.
Příklad připojení teploměrů TQS3 k PC přes počítačovou síť (Ethernet, Internet).
Převodník: Připojení k PC přes RS232 zajišťuje převodník TC485. Připojení přes USB zajišťuje SB485. Pro připojení přes Ethernet je určen převodník GNOME485.
Napájení: K napájení všech teploměrů i převodníku ve většině případů stačí jeden zdroj 12 V.
Propojovací vodiče: K propojení teploměrů, napájecího zdroje a převodníku doporučujeme v běžném prostředí použít kabel pro počítačové sítě - tzv. TP kabel. Jeden kroucený pár použijte pro RS485, ostatní vodiče použijte pro napájení.
Software: Ke sledování měření a ukládání hodnot z teploměrů je určen zdarma dodávaný software Wix. Další možností je začlenit teploměry TQS3 do Vašeho systému - komunikační protokol je dobře dokumentován v katalogovém listu. K dispozici je také Spinel.NET - Windows SDK pro prostředí .NET. Také můžeme napsat software na míru podle Vašich přání nebo upravit software Wix. Jinou možností je měření přes Ethernet ve spojení s ethernetovým teploměrem TME multi.
WEBVyrobce | Papouch.com |
Katalogový list s kompletním popisem teploměrů TQS3. Včetně kompletního popisu komunikačních protokolů Spinel a Modbus RTU.
Velikost souboru: 1,1 MB
Datum: 21.08.2018
SpinelComSetup v.2.1.0.0 - program pro nastavení adres zařízení s protokolem Spinel. Umí také změnit adresu zadáním sériového čísla zařízení, uvedeného na štítku.
Přejít na hlavní stránku programu SpinelComSetup...
Velikost souboru: 337,53 kB
Datum: 05.09.2014
Utilita pro nalezení všech připojených zařízení s protokolem TQS1 nebo Spinel na komunikační lince. Umí přepnout nalezená zařízení z protokolu Spinel do TQS1 a obráceně.
Velikost souboru: 243,24 kB
Datum: 17.07.2013
Tento dokument popisuje komunikační protokol TQS1, který lze zvolit pro teplotní čidla TQS3. Pokud nastavíte tento protokol, stanou se čidla plně kompatibilními s dříve vyráběnými čidly TQS1.
Velikost souboru: 443,52 kB
Datum: 17.07.2013