USB2CAN Triple: Převodník USB na CAN, 3 rozhraní

Převodník je ideální pro případ, je-li potřeba číst více CAN sběrnic zároveň nebo CAN FD. Obsahuje 3x CAN rozhraní, kdy jeden z těchto portů (port 3) je kompatibilní s novou verzí CANu s označením CAN...více informací
Součástí tohoto produktu je:
K tomuto produktu získáte za zvýhodněnou cenu
Recyklační příspěvek, elektrozařízení do 0,5Kg
4 300,00 Kč bez DPH 5 203,00 Kč s DPH
Skladem více než 5 ks
Osobně v Praze:středa 29.9.Přepravní společností:nejpozději čtvrtek 30.9.
Objednací kódUSB2CAN_TRCelní kód85176200

Převodník je ideální pro případ, je-li potřeba číst více CAN sběrnic zároveň nebo CAN FD. Obsahuje 3x CAN rozhraní, kdy jeden z těchto portů (port 3) je kompatibilní s novou verzí CANu s označením CAN FD. Dva porty (1 a 2) jsou pak typu high speed. Podporován je jak ISO tak nonISO režim a rychlost datové části až 8 Mbitů.

USB2CAN Triple je vybaven vícenásobným DIP přepínačem, který zjednodušuje aktivaci/deaktivaci zakončovacího odporu 120 Ω, není tak již nutné převodník otevírat a aktivovat zakončovací odpor propojkou uvnitř. Konektor DSUB-9 byl nahrazen zasouvací svorkovnicí s roztečí 3,5 mm. Součástí dodávky je i sada nasouvacích svorek v provedení se šroubky. Použít lze i svorky s mechanismem push-in. Převodník je vybaven také digitálním vstupem Marker a funkcí Fault injector, která dovoluje přepnout CAN port 2 převodníku do režimu, kdy je možné vkládat na CAN dominantní úroveň a komunikaci na CAN sběrnici narušit.

Kromě tří CAN bus rozhraní obsahuje převodník i digitální vstup oddělený optočlenem s funkcí trigger/marker. Aktivace/deaktivace tohoto vstupu je ukládána do logu dat v SW PP2CAN, případně je ji možné zpracovat s použitím X2CAN API. Firmware dovoluje aktivovat funkci timestamp (časových značek u přijatých zpráv) s rozlišením 1 mikrosekunda.

Odkazy

Převodník je integrován do X2CAN API , začlenění nového převodníku do uživatelské aplikace tak je při použití rámců CAN 2.0 relativně snadné. Při použití společně s rámci CAN FD je však náročnější. Více o CAN FD a softwaru PP2CAN najdete na stránkách výrobce www.canlab.cz.

Pro převodník jsou dostupné i zdrojové kódy na GitHub s návodem, jak zprovoznit převodník pomocí rozhraní SocketCAN pod Linuxem. Následně je pak možné používat SW jako CANdevStudio a další SW, který podporuje práci přes rozhraní SocketCAN.

pp2can_demo.zipDemo PP2CAN

Diagnostický software PP2CAN - DEMO. Demo verze je omezena pouze na použití virtuálního portu V2CAN a má zakázány některé volby pro ukládání, načítání a tisk dat.

Velikost souboru: 19,61 MB

Datum: 13.09.2018

Stáhnout

sw-pp2can.pdfDokumentace SW PP2CAN

Velikost souboru: 1,75 MB

Datum: 13.09.2018

Stáhnout

x2can-api.pdfDokumentace X2CAN API

Velikost souboru: 265,84 kB

Datum: 13.09.2018

Stáhnout

struktura-usb-komunikace-1-3-.pdfStruktura USB komunikace

Velikost souboru: 142,97 kB

Datum: 03.10.2018

Stáhnout

PopisKe staženíPříslušenství