Wie485: Převodník Wiegand na RS485

Wiegand je standardní rozhraní, kterým komunikují čtečky bezkontaktních karet. Wie485 umí Wiegand převést na standardní průmyslovou sběrnici RS485. Běžné bezkontaktní čtečky karet tak lze snadno připo...více informací
Příklad prodloužení Wiegandu na větší vzdálenost
2 910,00 Kč bez DPH 3 521,10 Kč s DPH
Skladem více než 50 ks
Osobně v Praze:pozítříPřepravní společností:nejpozději středa 24.4.
Objednací kódWie485Záruka36 měsícůCelní kód85176200Hmotnost82 gZemě původuCZVýrobcePapouch.com
Příklad prodloužení Wiegandu na větší vzdálenost

Wiegand je standardní rozhraní, kterým komunikují čtečky bezkontaktních karet. Wie485 umí Wiegand převést na standardní průmyslovou sběrnici RS485. Běžné bezkontaktní čtečky karet tak lze snadno připojit k počítači PC, automatu PLC, apod.

Wie485 převádí protokoly Wiegand na sběrnici RS485 nebo obráceně. Výstupem z Wie485 je číslo přiložené karty jako čistý text v ASCII formátu nebo binární vyjádření čísla karty. To umožňuje snadno zpracovat číslo karty dalším softwarem na PC nebo jiným nadřízeným systémem.

Převodník Wie485 umí také komunikovat standardními protokoly Spinel nebo Modbus RTU. V dokumentaci je podrobně popsán způsob volby režimu činnosti. Wie485 umí Wiegand také generovat, takže díky tomu lze například emulovat bezkontaktní čtečku s protokolem Wiegand.

Wie485 zpracovává data v protokolech Wiegand 26, 30, 32, 34, 40 nebo 42. Wie485 umí také komunikovat se standardní RFID čtečkou s klávesnicí JA-80H. (Další varianty protokolu Wiegand přidáme na přání.) Typ protokolu Wiegand se konfiguruje přepínačem na boku převodníku.

Na Wie485 je k dispozici také výstup pro napájení bezkontaktní čtečky. Pro čtečku i Wie485 tak stačí jen jeden napájecí zdroj.

Potřebujete prodloužit komunikaci wiegand přes sběrnici RS485 na větší vzdálenost? Pro tuto aplikaci nabízíme přednastavenou sadu WiegandLong485.

Použití a vlastnosti

  • Čtečky bezkontaktních karet s výstupním rozhraním Wiegand
  • Elektronické přístupové systémy
  • Převodník na RS485 pro venkovní klávesnici a čtečku RFID karet Jablotron JA-80H
  • Zabezpečovací systémy
  • Modernizace stávajících přístupových systémů
  • Napájecí rozsah 8 až 30 V DC

Co je rozhraní Wiegand?

Wiegand je standardní rozhraní, používané jako výstup ze čteček bezkontaktních karet. Komunikace je pouze jednosměrná - ze čtečky do připojeného zařízení (například Wie485). Fyzickou vrstvou Wiegandu jsou tři vodiče - GND, DATA0 a DATA1. Přenášená data se mírně liší v závislosti na typu protokolu Wiegand. Nejčastěji je možné se setkat s protokoly Wiegand 26 a Wiegand 30. Protokol je zabezpečen paritou. Výhodou rozhraní Wiegand je hlavně možnost připojení čtečky na poměrně velkou vzdálenost.

WEBVyrobcePapouch.com

wie485_wie232.pdfDokumentace převodníků WIE232 a WIE485

Dokumentace převodníků protokolu Wiegand na RS232 nebo RS485, včetně popisu komunikačních protokolů Modbus RTU a Spinel.

Velikost souboru: 0,7 MB

Datum: 27.3.2020

Stáhnout

Další položky ke stažení:

  • Modbus Configurator: Software, který je určený k přepínání typu komunikačního protokolu našich zařízení, hlavně mezi Spinelem a MODBUSem RTU. Kromě přepínání protokolů program umí také nastavovat komunikační parametry zařízení.
  • Spinel.NET na GitHubu: Univerzální knihovny pro komunikaci protokolem spinel v prostředí .NET (C#).
Příklad prodloužení Wiegandu na větší vzdálenostPříklad prodloužení Wiegandu na větší vzdálenost
PopisKe staženíObrázkyPříslušenstvíAlternativy
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení