CQ485: Oddělovač RS485/422

Převodník (oddělovač, izolátor) linek RS485/RS422 na RS485/RS422. S aktivní i pasivní obnovou dat. Rychlost přenosu až 921,6 kBd, možné dvojité galvanické oddělení, jednoduché nastavení. Konfigurace p...více informací
CQ485 - Opakovač a oddělovač linek RS485/422 (základní varianta).
CQ485 - Opakovač a oddělovač linek RS485/422 (základní varianta).
CQ485 s úchytem na lištu DIN 35 mm
Připojený miniUSB kabel a odpojitelná svorkovnice
Aktivní režim přenosu. S kompletní obnovou dat - přenos se zpožděním délky jednoho byte (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní režim přenosu (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní časový režim přenosu. S obnovou hran signálů - přenos se zanedbatelným zpožděním a s možností nastavit délku prodlevy po stopbitu. Na obrázku je nastaveno 400us (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní režim - ukázka celého paketu (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Blokové zapojení s nákresem možností galvanického oddělení.
Konfigurační software pro CQ485
Součástí tohoto produktu je:
Oddělovač RS485/422
3 490,00 Kč bez DPH 4 222,90 Kč s DPH
Skladem více než 20 ks
Osobně v Praze:zítraPřepravní společností:nejpozději středa 26.6.
Objednací kódCQ485_U_1Záruka36 měsícůCelní kód85176200Hmotnost210 gZemě původuCZVýrobcePapouch.com
CQ485 - Opakovač a oddělovač linek RS485/422 (základní varianta).
CQ485 - Opakovač a oddělovač linek RS485/422 (základní varianta).
CQ485 s úchytem na lištu DIN 35 mm
Připojený miniUSB kabel a odpojitelná svorkovnice
Aktivní režim přenosu. S kompletní obnovou dat - přenos se zpožděním délky jednoho byte (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní režim přenosu (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní časový režim přenosu. S obnovou hran signálů - přenos se zanedbatelným zpožděním a s možností nastavit délku prodlevy po stopbitu. Na obrázku je nastaveno 400us (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní režim - ukázka celého paketu (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Blokové zapojení s nákresem možností galvanického oddělení.
Konfigurační software pro CQ485

Převodník (oddělovač, izolátor) linek RS485/RS422 na RS485/RS422. S aktivní i pasivní obnovou dat. Rychlost přenosu až 921,6 kBd, možné dvojité galvanické oddělení, jednoduché nastavení. Konfigurace přes USB.

Kdy je potřeba použít oddělovač RS485/422?

Pro přenosy dat v průmyslu se často používají komunikační linky RS485 nebo RS422. Přestože jsou odolné proti rušení a mohou být až 1200m dlouhé, někdy je třeba použít opakovač nebo oddělovač (izolátor) těchto linek. Kdy? Například v těchto případech:

 • Při délce sběrnic RS485/RS22 delší než 1200 metrů.
 • Pokud je použita hvězdicová topologie (linka není vedena postupně od jednoho zařízení k druhému), je třeba použít opakovač pro každý delší segment linky. 
 • U zařízení, která nemají sběrnici RS485/422 galvanicky oddělenou od napájecí země. 

Komunikační rozhraní na CQ485

Modul CQ485 má dvě komunikační rozhraní - každé z nich může být nastaveno na jeden z těchto typů: RS485, RS422 nebo RS422 multimaster. Obě rozhraní jsou od sebe zcela galvanicky oddělena. Podle nastavení lze tedy vytvořit opakovač linky RS485, opakovač linky RS422, nebo převodník RS485 na RS422 - ve všech případech s galvanickým oddělením. Někdy se hodí i nastavení pro převod RS422 na RS422 multimaster, které se liší odpínáním budiče.

Tip: Plánujete vedení sběrnice RS485 mimo budovy, tedy v prostředí, které není zabezpečeno před účinky přepětí LEMP? Pokud ano, doporučujeme použití přepěťové ochrany BDM-006-V/1-FR1 před chráněné zařízení.

Vlastnosti

 • Úplná obnova každého přenášeného bytu nebo jen obnovení hran signálů (dle nastaveného režimu)
 • Téměř nulové zpoždění nebo max. zpoždění délky jednoho bytu (dle nastaveného režimu)
 • Kompletní galvanické oddělení(izolace) obou komunikačních linek (G1 na obrázku)  
  Blokové zapojení a galvanické oddělení CQ485
 • Volitelně navíc druhé galvanické oddělení obou linek od země napájení (G2 na obrázku)
 • Přenosová rychlost až 921,6 kBd.
 • Zvýšená ochrana obou linek proti přepětí
 • Automatické přepínání směru bez prodlevy
 • Široký rozsah napájecího napětí
 • Jednoduché nastavení dodávaným programem (nebo terminálem) přes USB (konektor miniUSB)
 • Snadné uvedení do provozu
 • Volitelné zakončení včetně rezistorů definujících klidový stav linky
 • Připojení všech signálů násuvnými šroubovacími svorkovnicemi 
 • Robustní kovové pouzdro s možností uchycení na lištu DIN (držák není součástí dodávky)

Režimy

Oddělovač CQ485 může pracovat ve třech režimech přenosu dat:

 • Pasivní režim přenosu: V tomto režimu jsou přenášená data tvarována TTL členy. Převodník nevkládá do signálu žádné zpoždění.

Pasivní režim přenosu. S obnovou hran signálů - přenos se zanedbatelným zpožděním. (žlutá - příchozí data; světle modrá - odchozí data)

Pasivní režim přenosu. S obnovou hran signálů - přenos se zanedbatelným zpožděním. (žlutá - příchozí data; světle modrá - odchozí data)

 • Pasivní režim přenosu s časováním: Tento režim má oproti pasivnímu navíc možnost nastavit délku prodlevy po přijetí stopbitu. To je vhodné například pro použití na speciálních typech komunikačních linek jako je CC-Link společnosti Mitsubishi, nebo ve speciálních variantách komunikace protokolem MODBUS RTU, kdy je důležité časově oddělit jednotlivé pakety dat, apod. Na závěr paketu dat se tak v tomto režimu vloží za poslední stopbit ještě prodleva nastavené délky. Po tuto dobu opakovač drží komunikační linku blokovanou pro sebe.

Pasivní časový režim přenosu. S obnovou hran signálů - přenos se zanedbatelným zpožděním a s možností nastavit délku prodlevy po stopbitu. (Na obrázku 400us. Žlutá - příchozí data; světle modrá - odchozí data)

Pasivní režim přenosu s časováním: Tento režim má oproti pasivnímu navíc možnost nastavit délku prodlevy po přijetí stopbitu. Na obrázku je převodník s nastavenou prodlevou 400 µs. (žlutá - příchozí data; světle modrá - odchozí data)

 • Aktivní režim přenosu: Data jsou přijímána a vysílána procesorem a dochází tedy ke kompletní obnově přenášených dat. Zpoždění při přenosu se rovná délce jednoho bytu.

Aktivní režim přenosu. S kompletní obnovou dat - přenos se zpožděním délky jednobo byte. (žlutá - příchozí data; světle modrá - odchozí data)

Aktivní režim přenosu: Data jsou přijímána a vysílána procesorem a dochází tedy ke kompletní obnově přenášených dat. Zpoždění při přenosu se rovná délce jednoho bytu. (žlutá - příchozí data; světle modrá - odchozí data)

Konfigurace oddělovače

Všechny parametry se nastavují softwarově přes USB (miniUSB kabel pro nastavení je součástí dodávky zařízení). Je možné využít dodávaný konfigurační program, nebo některý z běžných terminálových programů. Pro konfiguraci stačí mít připojeno pouze USB - napájení není třeba.

WEBVyrobcePapouch.com

cq485.pdfDatasheet

Kompletní dokumentace oddělovače CQ485.

Velikost souboru: 1 MB

Datum: 04.12.2023

Stáhnout

cq485.zipKonfigurační software

Nastavovací software pro OS Windows (V ostatních OS lze konfigurovat terminálovým softwarem.)

Velikost souboru: 352 kB

Datum: 08.10.2013

Stáhnout

lantronix-redirector.zippapouch-usb-driver.zip

USB ovladače pro většinu našich zařízení - Včetně ovladače pro USB Virtuální sériový port.
Ovladače jsou snadno dostupné přes Windows Update, takže tento balíček nebývá potřeba.
(Balíček obsahuje ovladače pro Windows 7 až Windows 10, 32 & 64 bit; 2.12.18 WHQL Certified + také několik starších verzích, které jsou i pro Windows XP)

Hlavní stránka Virtuálního portu na našem webu

Velikost souboru: 4,62 MB

Datum: 01.11.2017

Download

CQ485 - Opakovač a oddělovač linek RS485/422 (základní varianta).CQ485 - Opakovač a oddělovač linek RS485/422 (základní varianta).
CQ485 s úchytem na lištu DIN 35 mmCQ485 s úchytem na lištu DIN 35 mm
Připojený miniUSB kabel a odpojitelná svorkovnicePřipojený miniUSB kabel a odpojitelná svorkovnice
Aktivní režim přenosu. S kompletní obnovou dat - přenos se zpožděním délky jednoho byte (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).Aktivní režim přenosu. S kompletní obnovou dat - přenos se zpožděním délky jednoho byte (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní režim přenosu (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).Pasivní režim přenosu (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní časový režim přenosu. S obnovou hran signálů - přenos se zanedbatelným zpožděním a s možností nastavit délku prodlevy po stopbitu. Na obrázku je nastaveno 400us (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).Pasivní časový režim přenosu. S obnovou hran signálů - přenos se zanedbatelným zpožděním a s možností nastavit délku prodlevy po stopbitu. Na obrázku je nastaveno 400us (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Pasivní režim - ukázka celého paketu (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).Pasivní režim - ukázka celého paketu (žlutá - příchozí data, modrá - odchozí data).
Blokové zapojení s nákresem možností galvanického oddělení.Blokové zapojení s nákresem možností galvanického oddělení.
Konfigurační software pro CQ485Konfigurační software pro CQ485
PopisKe staženíObrázkyPříslušenství
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení