Máte dobře vyvětráno? Měření koncentrace CO2

07.04.2020Všechny novinky

Jak poznat, že máte dobře vyvětráno? Výborným ukazatelem je sledování koncentrace oxidu uhličitého (CO2). Jak se koncentrace zvyšuje, člověku to "moc nemyslí", je unavený a později se přidává bolest hlavy nebo i horší stavy.

Navrhli jsme proto u Papoucha novou chytrou krabičku, která umí hlídat větrání za Vás. Je malá a nenápadná, takže se hodí do kanceláří, do školních tříd, i do domácností. Jmenuje se THCO2 a umí hlídat nejenom koncentraci oxidu uhličitého, ale měří i teplotu, vlhkost a rosný bod. Pro měření CO2 používá přesný optický způsob měření s dlouhou životností (NDIR), takže na hodnotu koncentrace CO2 se můžete spolehnout.

Jak umí THCO2 pohlídat koncentraci CO2?

1) Komunikuje digitálně po sběrnici RS485 protokoly Modbus a Spinel. Takže měření CO2 snadno přidáte do Vašeho automatizačního systému. Zjištění hodnoty CO2 v ppm je záležitost vyčtení jednoho registru Modbusem.

2) Má na sobě kontrolku, která když svítí zeleně, je všechno ok. Když se rozsvítí červeně, chtělo by to pustit dovnitř čerstvý vzduch, a když dokonce začne červeně blikat, je nejvyšší čas na větrání. ...mimochodem, pokud patříte mezi lidi, kteří nesnáší na zařízeních svítící kontrolky, tak THCO2 umí kontrolku zhasnout, dělat že nic a přitom vesele měřit dál.

Vliv koncentrace oxidu uhličitého na soustředění

Zkušenost testera: "Když jsem testoval prototyp THCO2 při koronavirovém home office, zjistil jsem na vlastní plíce, jak je hodnota koncentrace oxidu uhličitého zajímavý údaj. Jakmile jsme si doma všimli, že jsme unavenější nebo nám to "moc nemyslí", červená kontrolka na THCO2 už svítila. Stačilo na chvíli vyvětrat, snížit tak koncentraci CO2 a bylo to hned zas dobré. Vidím, že koncentrace CO2 je opravdu spolehlivý ukazatel kvality vzduchu v místnosti."

Mimochodem - věděli jste, že podle platných hygienických norem je stanovena maximální koncentrace CO2? Konkrétně je normou stanoveno: "Pobytové místnosti musí mít zajištěno dostatečné přirozené nebo nucené větrání... Jako ukazatel kvality vnitřního prostředí slouží oxid uhličitý CO2, jehož koncentrace ve vnitřním vzduchu nesmí překročit hodnotu 1500 ppm."

Pokud vás zajímá měření CO2 nebo prostě jen chcete mít dobře vyvětráno, podívejte se na produktovou stránku THCO2 zde...

Máte dobře vyvětráno? Měření koncentrace CO2
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení