Vyšlechtěná malina od Papoucha

24.04.2020Všechny novinky

Papouch se dal během pandemie na zahradničení? Tak trochu :-) Vzali jsme oblíbený minipočítač Raspberry Pi (Raspberry je v překladu malina) a trochu jsme jej "vyšlechtili", abyste ho mohli dobře použít i v průmyslové automatizaci...

Malině totiž v základu leccos chybí. Třeba nemá pořádný napájecí zdroj - ať už kvalitou nebo použitým konektorem (mini USB, resp. USB C u Raspberry Pi 4). Také se k RPi nedají připojit průmyslové senzory a I/O moduly se sběrnicí RS485. Čtečku s RS232 k Raspberry tak jen tak nepřipojíte. A když se Váš program v Raspberry zasekne, tak si k malině musíte dojít osobně a restartovat ji odpojením od napájení. Tím malina zapomene, kolik je hodin, což může taky někdy vadit...

To už ale neplatí, protože je tu ExtRaPi! Jde o průmyslové rozšíření pro Raspberry Pi, které nedostatky kompenzuje, ale ještě přidává pár užitečných vlastností navrch. Třeba pořádný zdroj se spolehlivými svorkami, takže Raspberry můžete napájet z 24 V a zbyde dost energie i pro periferie jako USB disk nebo 7" displej. Nebo průmyslovou sběrnici RS485 s galvanickým oddělením, takže zařízení na sběrnici neodpálí kdejaká energetická špička na drátech poblíž.

Vyšlechtěná malina - Raspberry Pi

ExtRaPi jsme navrhli kompletně u nás u Papoucha, takže můžete mít jistotu, že použité komponenty něco vydrží a vše bude dobře fungovat. Věříme, že se Vám bude tohle rozšíření pro Raspberry hodit.

Na kompletní informace o ExtRaPi se mrkněte sem...

Vyšlechtěná malina od Papoucha
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení